Fasulye Unu Cilt Beyazlatma Maskesi
15 Mayıs 2024

Fasulye Unu Cilt Beyazlatma Maskesi

Fasulye unu, herkes tarafından bilinmeyen bir un çeşididir. Fasulye unu diğer unlardan daha kaliteli ve lezzetlidir. Fasulye hemen hemen her çeşit fasulye türünden üretilen bir un çeşididir. Fasulye unundan, tatlı, çorba, yemek ve cilt maskesi yapılmakta. Fasulye ununu diğer unlardan ayırın özelliği besin değerinin fazla olması ve içinde hiçbir katkı maddesinin olmamasıdır. Fasulyenin içindeki besin değerleri işlem görse de besin değerinde hiçbir kayıp olmaz ve kendi değerini korur. Kilo problemi yaşayan kişilerin fasulye unu tüketmesinde pek bir zarar yoktur. Tam aksi kilo vermeye yardımcı olur. Fasulye unu genellikle şeker hastaları tüketmekte. Çünkü fasulye unun da şeker düşürme özelliği vardır. Fasulye unun diğer bir özelliği ise ciltteki yağ bezesi oluşumuna, aktif sivilceye, akneye ve siyah noktaları önlemeye bir birdir.


Fasulye unu, cilde oluşan koyu renklerden kurtulmak için daha parlak sıkılaştırılmış bir ciltte sahip olmak için kullanılır. Cilt beyazlatmak ve siyah noktalardan kurtulmak için kozmetik ürünlerine birçok para verilmekte. Aslında fasulye unu ile bunu kolaylıkla yapabiliriz. Fasulye unu ile cilt beyazlatma maskesi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta hamile bayanların kullanmamalıdır. Cildi doğa yöntemlerle beyazlatmak için fasulye maskesi nasıl yapılır onun tarifini verelim.
  • 2 yemek kaşığı fasulye unu
  • 3 damla lavanta yağı
  • 1 yumurta akı
Fasulye unu cilt beyazlatma maskesi hazırlamak için derin bir kabın içine bütün malzemeyi ekleyin ve macun kıvamına gelene kadar sık sık sık sık karıştırın. Küçük bir leğenin içine kaynar su ekleyin kafanıza bir havlu geçirerek yüzünüze buhar banyosu yapın. Buhar banyosu sonr hazırlamış olduğumuz maskeyi göz ve dudak çevresi hariç bölgelere sürün. Fasulye unu cilt maskesini yüzünüzde yaklaşık 20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Yüzünüzü ılık bol su ile yıkayın ve ardında yüzünüze nemlendirici kullanmanız yeterli olacaktır. Fasulye unu ile cilt beyazlatma hafta iki kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Fasulye Unu Yorumları

soru

Hisar

16 Mayıs 2024 Perşembe

O kadar mutfakta çalıştım hiç duymadım fasülye ununu neler yapabiliyoruz.

Cevap yaz
cevap

Admin

16 Mayıs 2024 Perşembe

Fasulye unu, protein ve lif bakımından zengin bir alternatiftir. Çorbalarda, ekmeklerde ve gluten içermeyen tariflerde kullanabilirsiniz. Ayrıca krep, kek ve kurabiye yapımında da tercih edilebilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Fasulye Ekimi Nasıl Yapılır?

Fasulye Ekimi Nasıl Yapılır?

Islatmadan Kuru Fasulye Tarifi ve Malzemeleri

Islatmadan Kuru Fasulye Tarifi ve Malzemeleri

Fasulye Diblesi Tarifi ve Malzemeleri

Fasulye Diblesi Tarifi ve Malzemeleri

Fasulye Tohumu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Fasulye Tohumu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Fasulye Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Fasulye Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Fırında Fasulye Tarifi ve Malzemeleri

Fırında Fasulye Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6